FLOW LAND w Tarczynie. Już po raz drugi

Już po raz drugi, w Tarczynie odbędzie się FLOW LAND, czyli wyjątkowa w skali regionu impreza dedykowana twórcom rękodzieła artystycznego, producentom lokalnych wyrobów spożywczych, a także pasjonatów dziedzictwa kulturowego i krajobrazowego niezwykłego miejsca, jakim jest wieś Tarczyn, będąca również idealną okazją do kreatywnego spędzenia czasu w gronie najbliższych.

fbdde22b2e45499dae00fb7733c12568.png

12 maja, w Tarczynie - najmniejszej wsi gminy Wleń (woj. dolnośląskie) - odbędzie się druga edycja artystycznego pikniku FLOW LAND w ramach, którego będzie można zapoznać się z historią i tradycją powiatu lwóweckiego, a także skosztować różnorodnych – prezentowanych podczas jarmarku – regionalnych, produktów rolnych i żywnościowych. Tym razem nie też zabraknie mistrzów rękodzieła. Przygotowana przez Cezarego Wiklika wystawa pt. Na pogórzu, prezentująca dokonania lokalnych artystów (Urian Hopman, Monika Barabasz, Rafał Chołoga, Jacek Knap, Karolina Komsta, Joanna Małoszczyk) wzbogacona zostanie wystawą fotografii autorstwa studentów z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, która poświęcona została tematyce zanikającej już, a niegdyś wyjątkowo popularnej w Sudetach, architekturze szachulcowej. O kuchni kresowej, która wpisała się w rodzinne, dolnośląskie smaki opowiadać będzie autorka powstającej książki “Kulinarne Opowieści. Wleń. Ze Wschodu na Zachód" - Anna Komsta. O idei samowystarczalności, smakowania nieulepszonych, świeżych produktów oraz powrotu do natury opowie Iza Gamperl z Kooperatywa124.

Uczestniczy FLOW LAND będą mieli również okazję odwiedzić położony we Wleniu rzemieślniczy Browar Dolina Bobru, a także odprężyć się podczas pikniku na pobliskiej łące (warto zaopatrzyć się we własny prowiant). Przewidziana została również przyjazna dzieciom strefa FLOW, w której czas wolny - pod czujnym okiem animatora - będzie mogła spędzić także najmłodsza grupa uczestników. Impreza w Tarczynie rozpocznie się o godzinie 12:00.

Więcej informacji na: flowland.org


Opublikowano: 29 kwietnia 2018 21:05

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 471

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.