11.02.2018r. XIII Targi Gołębi Pocztowych we Wleniu

 (link otworzy duże zdjęcie)

Nie od zawsze wleński gródek opływał w dostatek i szczęście. Co rusz nawiedzały go: a to zawieruchy wojenne, a to pożogi, a to zaraza. Mieszkańcy borykali się z nieszczęściami, które piękne miasteczko rujnowały. Kiedy jednak Wleń nawiedziła szarańcza, pożerając wszystkie plony, los miasta i jego mieszkańców stał się niezwykle zagrożony. Choroby dziesiątkowały ludzi i zwierzęta domowe. Do bram Wlenia zawitał głód... I kiedy człowiek stracił wszelką nadzieję i siły, ocalenie przyniosły gołębie. To oczywiście tylko legenda jednak w każdej legendzie jest ziarenko prawdy. Na pamiątkę tych wydarzeń, które swoje miejsce miały dawno, dawno temu, do dziś dnia organizuje się w miasteczku Targi Gołębi, a na rynku stoi pomik Gołębiarki karmiącej gołębie, która co dzień wita uśmiechem mieszkańców i miłych gości.
Targi gołębi, które odbywają się we Wleniu w niedzielę poprzedzającą Popielec, to już tradycja naszego miasta. Zapraszamy więc na 11 lutego 2018r. na wystawę gołębi, która odbędzie się na sali widowiskowej OKSiT Wleń w godz. 9.00 - 14.00.

Zdjęcia pochodzą z Międzynarodowego Jarmarku Gołębia i Pszczoły, który odbył się w dniach 7-8 października 2016r.

Opublikowano: 02 lutego 2018 10:36

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 483

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.