Przejazd czeskiego szynobusu na trasie Jelenia Góra - Wleń - Lwówek Śląski

Przejazd czeskiego szynobusu na trasie Jelenia Góra - Wleń (link otworzy duże zdjęcie)

4 grudnia br. o godz. 10.55 na stację kolejową we Wleniu zajechał czeski szynobus serii 810, potocznie zwany motoraczkiem, który na tę okoliczność został wypożyczony od SKPL Pleszew. Przejazd szynobusu to próba reaktywacji kolejowego połączenia pasażerskiego na trasie 283 Jelenia Góra- Lwówek Śląski, zwanej również Koleją Doliny Bobru. Przywrócenie regularnych kursów kolejowych to szansa nie tylko dla mieszkańców Wlenia, ale również takich miejscowości jak Dębowy Gaj czy Marczów. Obecnie brakuje dogodnych połączeń autobusowych dlatego istniejąca linia kolejowa doskonale wpisywałaby się w potrzeby osób dojeżdżających do szkół lub pracy. O to właśnie walczy Burmistrz Miasta i Gminy Wleń Artur Zych. Kolej Doliny Bobru to również doskonały produkt turystyczny i niewątpliwa atrakcja dla osób odwiedzających nasze bogate pod względem krajoznawczym tereny.

Motoraczki to maszyny ekonomiczne w eksploatacji, które mogą być obsługiwane przez jedną osobę. Mamy nadzieję, że będą mogły one na bieżąco obsługiwać połączenie Jelenia Góra-Lwówek Śląski.
W przejeździe testowym wzięli również udział: Posłowie RP Zofia Czernow i Wojciech Zubowski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, Prezes Kolei Dolnośląskich Piotr Rachwalski, Dyrektor Wydziału Transportu przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego Wojciech Zdanowski, Prezes SKPL Tomasz Strapagiel, Przedstawieciel Stowarzyszenia Obrony Kolei Grzegorz Oleś, Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Wleń Katarzyna Kotołowska, Nadleśnieczy Nadleśnictwa Lwówek Śląski Alina Sudoł-Kornalewicz, Starosta Lwówecki Marcin Fluder. Ponadto w wydarzeniu uczestniczyli Radni, mieszkańcy Miasta i Gminy Wleń oraz przedstawiciele mediów.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku/Gmina Wleń - zapraszamy!

Warto również zobaczyć / relacja infolwowek24.pl

Fot: Adam Kondratowicz/ UMiG Wleń

Opublikowano: 04 grudnia 2017 16:59

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 507

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.