Burmistrz Artur Zych o realizowanych inwestycjach w Gminie Wleń oraz funkcjonowaniu przychodni we Wleniu

Poniżej prezentujemy krótkie filmy, w których burmistrz Miasta i Gminy Wleń Artur Zych mówi o realizowanych aktualnie inwestycjach oraz o funkcjonowaniu i zmianach w wleńskim ośrodku zdrowia. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

Trwa inwestycja pn.: Modernizacja sieci ciepłowniczej we Wleniu. Chcemy aby ciepło miejskie docierało do jak największej liczby gospodarstw domowych. Ponadto Gmina Wleń realizuje pilotażowy program wymiany źródeł ciepła na ekologiczne. Zadanie to ma się przełożyć na czystsze powietrze w naszym mieście. Pozostałe inwestycje to: budowa przydomowych oczyszczalni ścieków, termomodernizacja budynków mieszkalnych, modernizacja infrastruktury informatycznej w Urzędzie Miasta i Gminy we Wleniu. Przygotowujemy się także do wprowadzenia płatności bezgotówkowych w naszym urzędzie.

 

W chwili obecnej trwa pozyskiwanie lekarzy do przychodni we Wleniu, która od 1 września 2017 przeszła w zarząd WS-SPZOZ w Zgorzelcu. Niedługo w wleńskim ośrodku zdrowia pojawi się aparat USG oraz aparatura rentgenowska. W ośrodku we Wleniu pacjentów przyjmował będzie także ginekolog.

 

Burmistrz Miasta i Gminy Wleń o inwestycji, jaką jest budowa alei spacerowej nad rzeką Bóbr we Wleniu (ul. Jana Kazimierza) oraz parku na ul. Stachowicza. Całość inwestycji zostanie zrealizowana ze środków zewnętrznych dzięki współpracy Gminy ze Stowarzyszeniem "Wleń To Tu".

Opublikowano: 28 września 2017 11:58

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 666

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.