Spotkanie dot. rozbudowy infrastruktury turystycznej przy szlaku wodnym rzeki Bóbr

Fot: UMiG Wleń (link otworzy duże zdjęcie)

W dniu 18 września 2017r. w urzędzie we Wleniu odbyło się spotkanie z przedstawicielami firm zajmujących organizacją spływów kajakowych w Gminie Wleń. Cele spotkania były następujące:

  • Próba rozwiązania problemu związanego ze wyrzucaniem śmieci oraz załatwianiem potrzeb fizjologicznych przez uczestników spływów kajakowych w miejscach startu, postoju i mety.
  • Przygotowanie infrastruktury, która poprawi atrakcyjność rzeki Bóbr dla sympatyków aktywnego odpoczynku na kajakach.

Podczas spotkania ustalono również, że gminy: Wleń i Lwówek Śląski zakupią niezbędne materiały konieczne do budowy małej infrastruktury. Organizatorzy spływów kajakowych natomiast zadeklarowali, że zamontują te elementy na trasie rzeki Bóbr. Ponadto zostaną zakupione śmietniki, które będą opróżniane przez Gminę Wleń oraz trzy toalety TOI-TOI, z których będą mogli korzystać uczestnicy spływów. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie w Marczowie z Zarządem Dróg Powiatowych w sprawie organizacji parkingu dla turystów.

W spotkaniu poza przedstawicielami firm uczestniczyli również m. in.: P. Katarzyna Kotołowska – Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Wleń, P. Karolina Kustra – Sołtys Nielestna, P. Andrzej Sibilski – Sołtys Marczowa, P. Edyta Łęcka – przedstawiciel Gminy Lwówek Śląski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wleń Artur Zych.

Opublikowano: 22 września 2017 14:08

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 658

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.