Gmina Wleń z wizytą w Łobżenicy

wizyta w Łobżenicy (link otworzy duże zdjęcie)

W dniach 25-26 maja br. delegacja z Wlenia gościła w Łobżenicy. Celem odwiedzin było nawiązanie wymiany młodzieży szkolnej oraz współpracy między lokalnymi ośrodkami kultury. Łobżenica zlokalizowana jest w powiecie pilskim na Pojezierzu Krajeńskim. Wkoło gminy roztaczają się jeziora wraz z ośrodkami wypoczynkowymi. Zamysłem burmistrza Artura Zycha wleńska młodzież z Zespołu Szkół im. św. Jadwigi Śląskiej mogłaby wypoczywać w otoczeniu jezior zaś młodzież szkolna z Łobżenicy przyjeżdżała by do nas w góry.

Partnerstwo gmin i miast jest świetną okazją do wymiany doświadczeń, tworzenia możliwości promocji oraz podejmowania wspólnych inicjatyw m. in. w obszarze kultury, edukacji, sportu i turystyki ale nie tylko. Podczas spotkania burmistrzowie oraz przewodniczący Rad podpisali list intencyjny, który jest początkiem dialogu oraz szansą podjęcia w przyszłości, bliższej współpracy. Burmistrz Artur Zych na spotkaniu z radnymi zaprezentował Gminę Wleń oraz jej walory turystyczne. Delegacja wysłuchała również koncertu zorganizowanego przez młodzież i pracowników Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łobżenicy. Ciekawostką jest fakt, że Łobżenica od Wlenia jest młodsza dokładnie o 100 lat.

Wleń reprezentowali: dyrektor OKSiT we Wleniu Anna Komsta,  burmistrz Miasta i Gminy Wleń Artur Zych, zastępca przewodniczącej Rady Miasta i Gminy Wleń Zbigniew Berdzik oraz dyrektor ZS im. św. Jadwigi Śląskiej Wiesław Gierczyk wraz z młodzieżą gimnazjalną.  

Burmistrzowi Gminy Łobżenica Panu Piotrowi Łososiowi oraz wszystkim Gospodarzom dziękujemy za miłe przyjęcie oraz merytoryczne rozmowy.

 

Więcej zdjęć na naszym facebooku - kliknij

Opublikowano: 30 maja 2017 15:28

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 449

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.