XXI Turniej Rodzin we Wleniu "Łączy Nas Sport" za nami

 (link otworzy duże zdjęcie)

Piątek 31.03.17r. był niezwykłym dniem w Zespole Szkół im. Św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu - na hali sportowej odbył się XXI Turniej Rodzin. Projekt ten współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska Fundusz Mikroprojektów.
Wśród startujących 15 Rodzin (rodzice i dziecko z klas I-III) gościliśmy 4 Rodziny z Czech (Jiretin pod Bukovou, Josefuv Dul), 1 z Lubania i 10 z Wlenia. Na przygotowanych 5 torach odbyło się 10 konkurencji. Większość z nich była na czas np.: slalom na piłce rehabilitacyjnej i dużych stopach, przerzucanie woreczków przez otwory w parawanie, bieg rodziny na 3-osobowych nartach, jazda na platformie z kółkami i tor przeszkód. Nie zabrakło konkurencji logiczno – matematycznej. Należało rozwiązać łamigłówkę Magiczny Trójkąt, w której szybkość dopasowania brakujących liczb była mierzona na czas. Ogromną frajdę sprawiły rodzinom rozgrywki z wykorzystaniem stołów do piłkarzyków. Na 4 stołach rozgrywały się zawody w zdobyciu jak największej ilości goli w ciągu 4 minut. Rekordziści strzelili do bramki drużyny przeciwnej 12 goli. Finałem było układanie klocków konstrukcyjnych typu: BAMP, CLICK, TRIBI, w których rodzice z dzieckiem tworzyli budowle wg własnej wyobraźni.
Nad całością czuwała Komisja w składzie: Burmistrz MiG Wleń Artur Zych, Dyrektor ZS we Wleniu Wiesław Gierczyk, Rada Rodziców w składzie Małgorzata Matejko, Grzegorz Skrobuk, Wojciech Ledwon.
Na torach sędziami były nauczycielki klas I-III ZS: Ewa Frąckowiak, Małgorzata Matejewicz, Małgorzata Typer, Barbara Worobij i Justyna Grochowska. Sędzią liniowym była Anna Kulikowska. Konkurencje przygotowały i imprezę prowadziły dwie nauczycielki: Stanisława Pudło i Ewa Dorondziak. Pełną dokumentację fotograficzną z ramienia szkoły wykonała Lucyna Worobij. Wolontariuszami na torach byli gimnazjaliści ZS, którzy błyskawicznie przygotowywali tory do kolejnych konkurencji.
Tegoroczny Turniej Rodzin wygrała Rodzina p. Strouhal, na II miejscu p. Zając, na III p. Olearczyk.
Każda startująca Rodzina otrzymała dyplom i cenną nagrodę, a do wyboru były: mikrofalówka, grill elektryczny, robot kuchenny, gazowe kuchenki turystyczne, łóżka turystyczne typu kanadyjka, namioty plażowe, śpiwory typu kołdra. Trzy pierwsze rodziny otrzymały piękne puchary ufundowane przez Starostwo Powiatu Lwóweckiego. Te wspaniałe nagrody oraz ciekawe rekwizyty na torach były możliwe dzięki Sponsorom: Euroregion Nysa, Starostwo Powiatu Lwóweckiego, Rada Rodziców ZS we Wleniu, Zarządzanie Nieruchomościami Artur Pudło, Marcin Fluder, DConnect-BAS Dawid Pudło, Małgorzata Matejko, Teresa Zakrzewska i Agnieszka Malinowska.
Wszystkim Sponsorom, Partnerom, Zaangażowanym i Widzom składamy ogromne podziękowania!

Tekst: P. Stanisława Pudło

Więcej zdjęć na naszym facebooku - zapraszamy

 

 

logo_laczy_nas_sport.jpg

Opublikowano: 03 kwietnia 2017 08:50

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 733

Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.