Wieś wijąca się wzdłuż krętej drogi asfaltowej, dziś liczy ok. 300 mieszkańców. I choć wygląda całkiem niepozornie, kryje w sobie wiele ciekawostek i cennych pamiątek z przeszłości. Na jednym z budynków mieszkalnych, nad wejściem dostrzec możemy rodową tablicę rodziny von Braun, z herbem i datą 1646. To właśnie tutaj mieszkał Wernher von Braun - jeden z czołowych konstruktorów rakiet i pionierów podboju kosmosu, pilot, niemiecki oficer. Po zakończeniu wojny poddał się Amerykanom i pracował w ośrodku badań kosmicznych NASA. Realizował m.in. projekt kosmiczny Apollo zakończony udanym lotem człowieka na księżyc.
Miłośnicy przyrody powinni wiedzieć, że w Bystrzycy rośnie drugie pod względem wieku drzewo w Polsce- ponad 800- letni cis będący pomnikiem przyrody.

Sołtys: Józef Masztalerz
Adres: Bystrzyca 7, 59- 610 Wleń
nr tel: 791170202

 


Urząd Miasta i Gminy Wleń

| Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Przebudowa strony www Gminy Wleń i dostosowanie jej do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.